“Aşkın Safhaları”, katilin yaratacağı şaheserin adıdır. Artık tek yapması gereken, yedi güzel kadın bulmaktır. New York sokaklarında hunharca cinayetler işleyen bir katil kol gezmektedir ve eserini tamamlamak için kurbanlarından toplayacağı hatıralara ihtiyacı vardır. Polise oyunlar yapmayı seven katilin başına ödül konmuştur. Katil karşısına çıkan herkesi zekâsıyla mat etmektedir. Buna devam edebilecek midir?

Dedektif Tom Harper, Amerika Şeytanı’nın yakalanması için NYPD’nin elindeki en büyük kozdur. Ancak, Harper amirine saldırmak suçundan dolayı açığa alınmış durumdadır. Kent bir panik halinin pençesine düşerken, Harper, işine geri dönmesi için polis psikoloğu Denise Levene’den terapi görmek zorunda olmasına rağmen bu zorlu göreve talip olur. Denise onun sisteme yeniden dahil edilebileceğine yürekten inanır, ama NYPD Tom’un bir kez daha dengesini kaybetmeyeceğine güvenebilir mi?

Amerika Şeytanı son derece güzel yazılmış, heyecanı doruğa çıkaran bir sona doğru hızlı bir tempoyla akan ve özenle kurgulanmış karakterlerle dolu bir roman… Stark din, sevgi ve ihanet gibi kadim insani ideallerden beslenerek modern zamanlarda yaşayan bir psikopatın portresini bütün çıplaklığıyla ve son derece yetkin bir şekilde çiziyor. Stark’ın ilk romanı böyle olduğuna göre bundan sonra vereceği eserleri dört gözle bekleyebiliriz.” The Truth About Books

Çeviren: Yeşim Seber

Durum: Yayımlanmamış çeviri

Bu bölümde yer alan bütün çeviriler için Meslek Birliğimiz yetkilendirilmiştir.
İletişim için: cevbir.org@gmail.com